Wesprzyj leczenie zwierząt 86 2030 0045 1110 0000 0331 0040
O Fundacji

Fundację Towarzystwo Weterynaryjne założyliśmy w 2011 roku. Towarzyszyła nam wtedy jedna myśl przewodnia – wsparcie cierpiących fizycznie zwierząt. Pierwszym podjętym przez nas krokiem, była pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, którzy nie mają możliwości samodzielnego ponoszenia kosztów leczenia swoich czworonogów. Z czasem zdecydowaliśmy się objąć opieką weterynaryjną także zwierzęta porzucone oraz te, które przebywają w domach tymczasowych, bowiem każde z nich ma za sobą smutną, a czasem wręcz tragiczną historię. W naszej fundacyjnej przychodni pracuje fachowy zespół lekarzy weterynarii, który każdego dnia walczy o zdrowie i życie zwierząt. Rokrocznie pomagamy blisko kilkudziesięciu czworonogom, zapewniając im pełne wsparcie ambulatoryjne. 

To jednak nie jedyne obszary naszej działalności. Fundacja jako ekspert w swojej dziedzinie realizuje badania naukowe, których celem jest poprawa życia i zdrowia zwierząt. Oferujemy szeroki zasób narzędzi i uznanych metod badawczych, ale jesteśmy również świadomi faktu, że każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia. W związku z tym bardzo uważanie dobieramy zarówno metody badawcze jak i grupy docelowe, uwzględniając poprawność metodologiczną oraz mając na uwadze optymalizację kosztów i czas realizacji badania. 

Dobro zwierząt stanowi dla nas najwyższy priorytet, dlatego aktywnie wspieramy czworonogi organizując różne kampanie edukacyjne i społeczne. Zdajemy sobie sprawę, że zmiana ludzkiej mentalności w podejściu do naszych mniejszych braci jest najtrudniejszą kwestią, ale podjęliśmy to wyzywanie przeprowadzając w 2015 roku pierwszą edycję akcji społecznej ,,Zwierzęta cierpią w milczeniu’’. Kolejna, pod hasłem ,,Zwierzęta też czują ból. Nie pozwól by cierpiały’’ odbyła się rok później. Obie kampanie poruszały problem rozpoznawania bólu u zwierząt domowych przez ich właścicieli oraz edukowały jak prawidłowo odczytywać jego symptomy. Nasze działania spotkały się z szerokim zainteresowaniem mediów, a przede wszystkim z pozytywnym podejściem opiekunów zwierząt, którzy do tej pory często nieświadomie narażali pupili na ból. 

Fundacja realizuje swoje działania statutowe, prowadząc akcje przy wsparciu finansowym sponsorów oraz na ich zlecenie. Nad wszystkimi projektami czuwa Rada Naukowa, składająca się ze specjalistów w swoich dziedzinach, która wspiera działania Fundacji od strony merytorycznej.

Wesprzyj leczenie zwierząt