Wesprzyj leczenie zwierząt 86 2030 0045 1110 0000 0331 0040
Przekaż swoje 1,5% podatku na leczenie cierpiących zwierząt !!!

O Fundacji

Fundację Towarzystwo Weterynaryjne - założyliśmy w 2011 roku. Towarzyszyła nam wtedy jedna myśl przewodnia – wsparcie cierpiących fizycznie zwierząt. Pierwszym podjętym przez nas krokiem, była pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, którzy nie mają możliwości samodzielnego ponoszenia kosztów leczenia swoich czworonogów.

Z czasem zdecydowaliśmy się objąć opieką weterynaryjną także zwierzęta porzucone oraz te, które przebywają w domach tymczasowych, bowiem każde z nich ma za sobą smutną, a czasem wręcz tragiczną historię. W naszej fundacyjnej przychodni pracuje fachowy zespół lekarzy weterynarii, który każdego dnia walczy o zdrowie i życie zwierząt. Rokrocznie pomagamy blisko kilkudziesięciu czworonogom, zapewniając im pełne wsparcie ambulatoryjne. 

 

To jednak nie jedyne obszary naszej działalności. Fundacja jako ekspert w swojej dziedzinie realizuje badania naukowe, których celem jest poprawa życia i zdrowia zwierząt. Oferujemy szeroki zasób narzędzi i uznanych metod badawczych, ale jesteśmy również świadomi faktu, że każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia. W związku z tym bardzo uważanie dobieramy zarówno metody badawcze jak i grupy docelowe, uwzględniając poprawność metodologiczną oraz mając na uwadze optymalizację kosztów i czas realizacji badania. 

 

Dobro zwierząt stanowi dla nas najwyższy priorytet, dlatego aktywnie wspieramy czworonogi organizując różne kampanie edukacyjne i społeczne. Zdajemy sobie sprawę, że zmiana ludzkiej mentalności w podejściu do naszych mniejszych braci jest najtrudniejszą kwestią, ale podjęliśmy to wyzywanie przeprowadzając w 2015 roku pierwszą edycję akcji społecznej ,,Zwierzęta cierpią w milczeniu’’. Kolejna, pod hasłem ,,Zwierzęta też czują ból. Nie pozwól by cierpiały’’ odbyła się rok później. Obie kampanie poruszały problem rozpoznawania bólu u zwierząt domowych przez ich właścicieli oraz edukowały jak prawidłowo odczytywać jego symptomy. Nasze działania spotkały się z szerokim zainteresowaniem mediów, a przede wszystkim z pozytywnym podejściem opiekunów zwierząt, którzy do tej pory często nieświadomie narażali pupili na ból.

FUNDACJA TOWARZYSTWO WETERYNARYJNE FTW:

1. Leczymy kilkaset zwierząt rocznie.

2. Dokarmiamy tysiące zwierząt rocznie.

3. Edukujemy, uczymy,  walczymy z cierpieniem zwierząt realizaując kampanie społeczne.

4. Badamy, utrzymujemy w dobrej kondycji, sterylizujemy, opiekujemy się kotami.

 

***

 

FUNDACJA TOWARZYSTWO WETERYNARYJNE

FTW KRS 0000406362

 

Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne w DZIEŃ DYBRY TVN - zobacz reportaż o tym czym zajmuje się FTW - "Leczą i karmią zwierzęta właścicieli, których nie stać na to. Niezwykła inicjatywa"

(27 października 2021, 15:28 Autor: Milena Jaworska Reporter: Magda Nabiałczyk)

 

Vetkompleskowo to portal poświęcony weterynarii, dedykowany przede wszystkim do lekarzy weterynarii. Dodatkowo Vetkompleskowo jest wersją internetową magazynu Weterynaria w Praktyce. Zobacz wywiad w Vetkompleksowo o fundacji FTW -

 

Ambasadorem i Twarzą kampanii 1 procent w 2022 roku - "Wspieraj leczenie cierpiących zwierząt" została utalentowana aktorka kinowa, telewizyjna i teatralna, brydźystka Renata Dancewicz!

Materiał Dzień Dobry TVN......   o tym jak Renata Dancewicz została ambasadorką Fundacji Towarzystwo Weterynaryjne.  Jej celem jest otaczanie opieką zwierząt, których właściciele są w trudnej sytuacji materialnej. Dlaczego aktorka zdecydowała się pomóc? Jak poznała swojego psa? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Wesprzyj leczenie zwierząt