Wesprzyj leczenie zwierząt 86 2030 0045 1110 0000 0331 0040
Przekaż swoje 1,5% podatku na leczenie cierpiących zwierząt !!!

Pytania i odpowiedzi

1. Czym zajmuje się fundacja towarzystwo weterynaryjne?

Fundację Towarzystwo Weterynaryjne leczy zwierzęta osób pozostających w trudnej sytuacji materialnej oraz te przebywające w domach tymczasowych. W pierwszej kolejności pomagamy jednak zwierzętom najbardziej cierpiącym, których stan zdrowia może zagrażać życiu.

2. Gdzie mieści się siedziba fundacji?

Siedziba i lecznica Fundacji mieszczą się przy ul. Kijowskiej 11 w Warszawie.

Adres do korespondencji:
Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne
Ul. Kijowska 11
03-747 Warszawa

3. Skąd pochodzą środki na działalność

Adres do korespondencji: Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne prowadzi działalność ze środków, pozyskanych z 1,5% oraz darowizn od osób fizycznych i przedsiębiorstw. Pozyskane środki przeznaczamy na leczenie weterynaryjne, opiekę nad zwierzęciem oraz specjalistyczne leki.

4. Jak mogę pomóc fundacji?

Przekazując 1,5% podatku, darowiznę lub zostając wolontariuszem fundacji. Więcej informacji znajduje się w zakładce ,,jak nam pomóc’’

Czy mogę skorzystać z pomocy fundacji w całym kraju?

Fundacja towarzystwo weterynaryjne działa na ternie całego kraju. Nasza główna lecznica znajduje się w warszawie ale często zdarza się, że czworonogi kierujemy do lecznic współpracujących z fundacją na terenie całej polski.

6. Co zrobić by uzyskać pomoc fundacji?

Żeby uzyskać pomoc fundacji należy przede wszystkim zapoznać się z zamieszczonym na stronie regulaminem pomocy , a następnie wysłać do nas wypełniony formularz rejestracyjny, który również można znaleźć na www . Decyzje o zakwalifikowaniu lub nie zakwalifikowaniu zwierzęcia do leczenia fundacyjnego podejmuje zespół kwalifikacyjny na warunkach określonych w regulaminie.

7. Jak zostać lecznicą stowarzyszoną?

Należy kliknąć w zakładkę ,,współpraca z nami a następnie wybrać ,,lecznice patronackie i stowarzyszone’’. Warunkiem przystąpienia jest wypełnienie specjalnego formularza online oraz akceptacja regulaminu i warunków współpracy.

8. Znalazłem bezpańskiego psa/kota – co mam zrobić?

W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z najbliższą strażą miejską, która posiada w swoich szeregach tzw. Eko-patrol przeszkolony do postępowania ze zwierzętami.

9. Mój zwierzak źle się czuje (ma różne objawy) – co robić w takiej sytuacji?

Należy jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii. Nawet jeśli objawy są niegroźne, mogą być zwiastunem poważniejszego schorzenia. Nigdy nie wolno leczyć zwierzęcia na własną rękę, a tym bardziej w przypadku objawów bólu podawać im ludzkich leków przeciwbólowych.

10. Mój zwierzak nie chce jeść, czy mogę dać mu coś na apetyt?

Jeśli zwierzę nie je tak jak dotychczas i ten stan się pogłębia, najlepiej skontaktować się z lekarzem weterynarii. Lepiej nie podawać zwierzętom samodzielnie leków pobudzających apetyt z tego względu, że mogą one zaszkodzić jego zdrowiu.
 

11. Mój sąsiad nie wychodzi w ogóle z psem, czy powinienem to gdzieś zgłosić?

Jeśli sytuacja się powtarza bądź trwa od dłuższego czasu, najlepiej w takim wypadku powiadomić straż miejską, która sprawdzi co faktycznie dzieje się ze zwierzęciem.

12. Słyszę codziennie wycie psa sąsiadów. Czym to może być spowodowane? Może ktoś znęca się nad zwierzęciem?

Może być tak, że właściciel wychodząc do pracy zostawia samotne zwierzę, które odreagowuje brak człowieka. Jeśli podejrzewamy, że może się dziać coś złego ze zwierzęciem należy powiadomić straż miejską, policję bądź organizację, która pomaga zwierzętom doznającym przemocy ze strony ludzi.

Wesprzyj leczenie zwierząt